KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11143229
*
nr 1114 3229
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Stig Borglind (1892-1965), Månuppgång, motivet: 20x24
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2017
kl 20:11:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 00:16:57
1
350 kr
12/6 17:57:39
1
400 kr
12/6 19:06:40
2
350 kr
12/6 19:06:40
1
400 kr (Budbetjänt)
12/6 19:07:19
2
450 kr
12/6 19:48:55
1
500 kr
12/6 20:06:47
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Borglind
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Läs mer om Stig Borglind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik månuppgång stig borglind svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Stig Borglind
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stig Borglind
nr 1114 3229
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Stig Borglind (1892-1965), Månuppgång, motivet: 20x24
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 00:16:57 | 1 | 350 kr |
12/6 17:57:39 | 1 | 400 kr |
12/6 19:06:40 | 2 | 350 kr |
12/6 19:06:40 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/6 19:07:19 | 2 | 450 kr |
12/6 19:48:55 | 1 | 500 kr |
12/6 20:06:47 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Borglind
Stig Borglind, svensk mÃ¥lare, grafiker född 1892, död 1965.Läs mer om Stig Borglind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik månuppgång stig borglind svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57